…diye seslenmişti Jim Lovell Apollo 13 görevi sırasında NASA Görev Kontrol Merkezi’ne. Aslında tam olarak kurduğu cümle bu olmasa da hikayenin sinemaya uyarlanan versiyonu sayesinde bu cümleler kazındı aklımıza. Peki, Dünya’dan kilometrelerce uzakta bir uzay mekiğinde oksijen tüpü patlamasıyla karşılaşmadığımıza göre bu uyarıyı neden görüyoruz?

Bu uyarıyı görüyor olmamızın bir kaç olası nedeni var. Bunlardan ilki senin için özel olarak hazırlanmış olan haftalık çalışma programına ulaşmak için GİRİŞ yapmamış olabilirsin. Kullanıcı adın ve şifreni buraya girerek bu sorunu hızlıca çözebilirsin. İkinci olarak giriş yetkin olmayan bir sınıf seviyesine ya da başka birinin profiline tıklamış olabilirsin. Ders İçerikleri kısmından kendi sınıf seviyene ve kendi ismine tıklayarak bu sorunu çözebilirsin. Eğer bu saydığımız iki neden sorununu çözmediyse bizim bile henüz farkına varmadığımız teknik bir aksaklık yaşanıyor olabilir. Örneğin belki de Matrix’te bir kırılma olmuştur ve bu kırılma tam da senin fen bilimleri ödevlerine bakacağın ana denk gelmiştir. Bu durumda talihsiz bir an yaşanıyor demektir ama en azından makine-insan savaşının başlamadığına sevinebiliriz (şimdilik). Bizi ararsan muhtemelen sorununu dakikalar içerisinde çözeriz.

Tüm bunlardan bağımsız olarak biz her şeyi arkamızda bırakarak Galápagos Adaları’na, Karayipler’e ya da Datça’ya yerleşmiş olabiliriz. Böyle bir şey yapsak sana kart atmayı unutmazdık, o yüzden –eğer posta kutunda nereden geldiğini anlamadığın bir kartpostal bulmadıysan- problemin kaynağı saydığımız ilk üç durumdur (bizim oyumuz üçüncüden yana) tekrar denersen muhtemelen çözülür.
Eğer henüz öğrencimiz/velimiz değilseniz ve sistemin nasıl çalıştığını merak ettiğiniz için kendinizi bu sayfada bulduysanız demo kullanıcı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Sevgiyle kalın,
Güç sizinle olsun!